Cinsellik, insanın fıtratı gereği olmazsa olmazlar arasında yer alan bir eylemdir. Günümüzde cinselliğin oluşu hakkında birden fazla makaleler yazılmaktadır. Ön yargılardan ötürü birçok kişi cinsellik hakkında bilinmesi gerekenleri bilmemektedir. Bu yüzden cinsellik hakkında bilinmesi gerekenleri sıralamak doğru olacaktır. Kurtköy bayan escort

Cinsellikte Bilinmesi Gerekenler Neler?

Kadın ve erkeklerin orgazm olma zamanları birbirinden farklıdır. Bunu bilmek cinsellik için oldukça önemli bir adım olacaktır. Cinsel ilişki sırasında ağrı olması normal bir durum değildir. Bu yüzden ağrı yaşayan bireylerin muayene olması gerekmektedir. Sözlü iletişim haricinde bireyin eşinin ne istediği, neyden hoşlandığı konusunda bilgi sahibi olmak cinselliğin en önemli yapı taşıdır. Bu konuda iyi bir iletişimi olan bireyler cinsellikte sorun yaşamayacaktır. İlk defa cinsel ilişkide bulunacak olan bireylerin ön yargıları olabilir ancak her cinsel ilişki sonrası bireylerin birbirine olan bağımlığı artmaktadır.

Cinsel İlişkinin Faydaları

Cinsel ilişkinin birçok faydası bulunur. Bunların arasında, stresin insan vücudundan gitmesi, kalori yakma, mutlu hissetme, adet ağrısını dindirme, güven duygusunun gelişmesi sadece birkaçı olmak ile beraber sayılmaz faydası bulunmaktadır.

Comments are closed.