Son dönemlerde hem fiziksel hem de psikolojik açıdan yaşanan problemler, birçok çiftin boşanma noktasına gelmesine sebep olmaktadır. Özellikle maddi sıkıntılar, güven duygusunun yok olması ve en çok da çiftlerin birbirlerine olan iletişimlerinin büyük bir oranda son bulması, boşanmaların temel sebepleri arasında yer almaktadır. Bu da cinsellik açısından çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına ve böyle olunca da tamamen kopmalarına etken olmaktadır. Kartal escort.

Cinselliğin yeniden yakalanmasıyla barışma imkanı

Özellikle yeniden bir araya gelmeyi arz eden çiftler bunu nasıl yapacaklarına dair çözümler ararlar. Ancak bunu çok uzakta aramaya gerek yoktur. Çiftlerin yeniden bir araya gelerek cinsel anlamda beraber olmaları, tekrar ilk günkü gibi birbirine aşkla bakmalarına olanak tanıyabilir. Nitekim hiç konuşmadan çiftlerin birbirlerini anlamalarına olanak tanıyan cinsel yakınlaşma, zaman içerisinde boşanma sürecinin tamamen unutulmasına olanak tanır.

Evliliklerde cinsellik her zaman ciddiye alınmalıdır

Evliliklerin bitmesindeki en önemli etkenlerden biri iletişim kopukluğudur. Bu kopukluğun yok edilmesi adına ise cinselliğin oluşu temel olarak önemli bir etki sağlamaktadır. Çiftler yeniden aynı yatakta bir araya gelerek paylaşımlarını eskisi gibi tekrar yaşayabilir ve barışma şansını elde edebilir.

Comments are closed.