Cinsellikte Kaygı Oluşturan Durumlar

Cinsellik içerisinde sadece fiziksel yakınlaşma durumu dile getirilmemektedir. Kişinin düşünce, duygu ve hislerinin birleşmesi anlamında cinsel sağlık önemli bir durumdur. Kadın ve erkeklerin ilişki içerisinde farklı açılardan kaygı yaşamaları olası bir durum olmaktadır. Samimiyet ve kişilerin birbirlerini tanımaları kaygı durumunu azaltacaktır. Cinsel yaşam içerisinde kişiler birbirleri ile tamamen etkileşim içerisine girmektedir. Erkeklerin ve kadınların farklı açılardan yaşadığı kaygılar cinsel sağlık içerisinde olumsuzluklar oluşturabilmektedir. Kişilerin birbirlerini tanımaları ve ilişkilerine duydukları saygı sevgi cinsel yaşamda kendini belli edecektir. Kadınların ve erkeklerin ilişki içerisinde kendilerini tamamen açıklayıcı şekilde davr

anmaları cinsellik ve ilişkilerin yararına olacaktır. Gizlenen duygu ve istekler kaygı durumunun çoğalmasına sebebiyet verebilecektir.

Kaygıdan Kurtulmanın Yöntemleri

Bireyler her açıdan farklı türlerde kaygı hissini yaşayabilmektedir. Cinsel yaşam içerisinde de belirli döneler kaygılar oluşabilmektedir. İlişki içerisindeki samimiyet ve kişilerin birbirlerini tanıması kaygı durumunun önüne geçebilmek etkili yöntemlerdir. Kadınlar arasında cinsellikte kaygı durumu erkeklere göre daha sık görülen bir durum olmaktadır. Kişinin kaygısının ortadan kalkması kendisi gibi partnerini de ilgilendiren bir sorun olabilmektedir. Pendik escort.

Comments are closed.